Povídání o gorilách

Společně se světluškami jsme 7. listopadu 2019 v městské knihovně navštívili besedu o životě skupiny goril v pražské ZOO. O své práci ošetřovatele goril nám vyprávěl Marek Ždánský, který ve spolupráci se spisovatelkou Markétou Pilátovou vydal knihu Gorilí táta, v níž své zážitky s gorilí rodinkou popisuje. Svým vyprávěním nás pobavil: například o seznamováním se samcem Assumbem, ten ho dlouho nechtěl přijmout, protože před Markem se o něj staraly samé ženy, dělal mu samé schválnosti, vrcholem bylo, když po něm házel své bobky…

Svým vyprávěním nás i dojal: například jak zachránil samičku Moju. Skočil pro ni do vodního příkopu, v němž se topila, a musel ji oživovat. Začala strašně ječet a žádný velký vděk neprojevovala. Později z Prahy odcestovala do ZOO ve Španělsku, aby pomohla rozmnožit tamní gorilí skupinu. Když ji přijel navštívit, poznala ho a přinesla mu ukázat své mládě. Při zajímavém povídání čas rychle utíkal a na další vyprávění o gorilách horských, žijících ve volné přírodě, už nedošlo. Pan Ždánský slíbil, že přijede do Jihlavy znovu a my určitě nebudeme chybět!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *