Přespávačka světlušek v klubovně (5.11.-6.11.2021)

V pátek 5.11.2021 jsme se ve čtyři hodiny sešly v naší krásné klubovně. Nadšené účastnice nakonec tvořilo jedenáct odvážných světlušek a čtyři trpělivé vedoucí. Zahrály jsme si nějaké zábavné hry, jako například velmi oblíbenou hru s čokoládou nebo vtipnou hru s názvem „tetička Sally“. Dokonce jsme si i zatancovaly. Večer jsme se společně koukaly na film Moana a poté jsme již všechny ulehly do našich pohodlných spacáků. Ráno jsme vstaly o půl osmé, protáhly se při rozvičce a daly jsme si výbornou snídani. Dopoledne jsme se rozdělily na menší skupinky a vyrazily ven za dalším dobrodružstvím. Musely jsme s pomocí mapy dojít na různá místa v okolí a splnit tam úkol, jako například zapálení svíčky na jednom z opuštěných hrobů na hřbitově, najít informace v jízdním řádu nebo zjistit otevírací dobu blízké kavárny. Po splnění úkolu dostala skupinka od vedoucí část receptu na těstovinový salát, podle kterého jsme si následně společně udělaly oběd. Po cestě jsme také sbíraly pestrobarevné listy, ze kterých jsme si po návratu do klubovny vyrobily zajímavé obrázky. Všem se moc povedly! Po obědě jsme si zahrály pár her a začaly jsme pomalu uklízet klubovnu. Ve dvě hodiny jsme se každá rozešly do svých domovů.

-Barča Večeřová