Vánoční výprava 2021

Výpravu jsem připravovala jakou součást své čekatelské zkoušky a měla sloužit jako náhrada za tradiční vánoční výpravu, která byla loni kvůli pandemii zrušena. Hlavním tématem jsou Vánoce a s nimi spojený klidný čas, strávený ve (skoro) rodinném kruhu. A to může být i v říjnu.

-Petra Večeřová

Zde přináším pohled jedné z účastnic:

Příjezdový den

V pátek 15. 10. v 15:30 jsme měli sraz na hlavním nádraží. Potom jsme jeli vlakem do Třebíče a z Třebíče jsme pak šli do Dobré vody do základny. Pak jsme se tak zabydlovali a potom jsme se rozřazovali do skupinek. Navečeřeli jsme se a večer jsme hráli první skupinkovou hru. Ta hra se jmenovala nejlepší dárek. Měli jsme získat Klárky podpis, ale ta nám ho mohla dát jenom, když jsme měli podpis Kuby a Kuba nám ho mohl dát jenom, když jsme měli podpis od Kódla a Kódl nám ho mohl dát jenom, když jsme měli podpis od Norberta. Takhle jsme měli získat všechny podpisy a když jsme je získali, tak jsme zjistili, jaký je nejlepší dárek a to je: VÁŠ ČAS. Potom byla večerka a pak bylo pro skauty a skautky večerní rozjímání na téma VÁNOČNÍ STRES.

Štědrý den

V sobotu 16. 10. vstávali světlušky a vlčata dřív, protože šli dřív spát a měli ranní rozjímání taky na téma VÁNOCE. Ještě nám zazpívali vánoční budíček. Potom byla snídaně a pak jsme vyráběli ve skupinkách vánoční přání na jednu hru, kterou jsme pak hráli, ale ještě před tou hrou jsme zdobili perníčky a vyráběli jsme krabičky na ty perníčky. Potom už jsme šli hrát tu hru. Každá skupinka dostala mapu a provaz. Provaz jsme si měli přivázat na levou ruku a podle mapy jsme měli jít na 5 vyznačených míst a na každém místě jsme měli nechat jedno vánoční přání a vyfotit se u něj. Potom před obědem měli půl hodiny čas ti, co chtěli tancovat na „skautdance“. Pak byl oběd a po obědě byl hodinu polední klid. Po poledním klidu měli ještě půl hodiny čas ti, co chtěli tancovat na skautdance. Potom už bylo konečně nejlepší SKAUTDANCE – aneb když skauti tančí. Po skautdance jsme hráli hru ocásky. Potom byla štědrovečerní večeře a pak jsme zpívali koledy, házeli botou a dali jsme si nazdobené cukroví. Pak jsme se rozdělili na skupinky vlčata, skauti a světlušky a skautky. Po těchto skupinkách jsme si mohli dělat co chceme. Pak už jsme šli spát.

Odjezdový den

V neděli 17. 10. jsme se už od rána začali balit. Dobrovolníci na horním patře vytírali. Pak už byl oběd a po obědě všichni vyplnili dotazník a dobrovolníci uklízeli dolní patro a zbytek venku hrál hry. Pak už jsme šli na vlak a v 15:45 jsme ukončili vánoční výpravu na hlavním vlakovém nádraží.

Bylo to moc super.

Nazdar!

-Marta Švorčíková