Výstava Nekonečný svět fantazie Pavla Čecha (18.1.2023)

18. ledna 2023 se oldskauti Ježci sešli v hojném počtu před budovou galerie na dolním Masarykově náměstí. Po zaplacení vstupného a projevené radosti paní pokladní nad počtem návštěvníků již vklouzli do kouzelného světa obrazů a obrázků jednoho z nejosobitějších výtvarníků Pavla Čecha. Je to svět barevných tajemných krajin, krkolomného stoupání vzhůru, kde září světlo naděje, které všemu těžkému dává smysl. Ve fantaskní krajině vždy upoutá jasně vykreslená postava konkrétního člověka, putujícího životem. Pavel Čech je také milovníkem příběhů Jaroslava Foglara. Fascinující je „plánek“ ulic ve Stínadlech s pojmenováním všech uliček, plácků, průchodů, schodů… Ilustroval kromě dalších dětských knih i Foglarovu Chatu v jezerní kotlině, Hochy od Bobří řeky a další knihy, které opět vycházejí ve stejné grafické úpravě. Má také rád indiánskou tematiku a sám zkouší indiánský způsob života, jak můžeme sledovat v promítaném videu. Umělecký záběr Pavla Čecha je opravdu široký. Dobrodružství ho vždy zajímá, a tak i sám píše knihy pro děti a dospělé, oživuje je svými obrázky a umožňuje tak čtenářům dobrodružství prožívat naplno. Tvoří i komiksy, trojrozměrné objekty, plakáty i reklamní grafiku. Krásné chvíle strávené s dílem Pavla Čecha si Ježci ještě prodloužili posezením v kavárně u dobré kávy nebo čaje.