Svojsíkův závod 2023 (1.4.2023)

První dubnový den jsme prožili v duchu Svojsíkova závodu na skautské základně Orlovy poblíž Humpolce. Dostali jsme se tam domluveným autobusem. Na místě nás vedoucí závodu seznámili s pravidly a dostali patřičné instrukce. Poté už nezbývalo nic jiného než se do toho pustit.

První částí závodu byl okruh v okolní přírodě, po kterém byla rozmístěna různá stanoviště. Každé stanoviště nás seznámilo s jinou skautskou dovedností, čímž v tomto případě byla například zdravověda, rozdělávání ohně, hledání informací či luštění šifer. Vše jsme museli celkově stihnout v čtyřhodinovém časovém intervalu, což se nám naštěstí povedlo.

Druhá část závodu nás individuálně prověřila v našich znalostech a schopnostech. Každý z nás plnil nejméně dvě disciplíny, ve kterých jsme se všichni museli svým způsobem překonat. První jedl živé červy, druhý zase pořádně zatížil svoji mozkovnu při plnění úkolu logického myšlení. Třetí dokazoval svoji fyzickou zdatnost běháním a různými cviky.

Po sečtení bodů, už nezbývalo nic jiného než celý den vyhodnotit. Naše družina nakonec těsně skončila na druhém místě s počtem 408 bodů. Z čehož jsme byli velmi nadšení jelikož, tímto umístěním jsme postoupili do krajského kola. Celkově jsme  si tento den všichni moc užili a těšíme se na další super zážitky. Tak zase napřesrok rok!

Vít Balcar