Tábor Kamenný Žleb 2021

Letošní tábor našeho skautského střediska se uskutečnil v Kamenném Žlebu u Telče. Tábora se zúčastnilo 47 dětí od 7 do 16 let. Program pro ně chystalo 8 vedoucích a o výborné jídlo se staralo 6 kuchařů. Vše se uskutečnilo 24.7. – 7.8. 2021

Tématem letošní táborové hry se stal Stroj času. Díky němu jsme se my, účastníci tábora, podívali do různých časových období, počínaje pravěkem a konče budoucností a to konkrétně rokem 2121. Navštívili jsme například již zmíněný pravěk, kde jsme se setkali s náčelníkem domorodého kmene nebo jsme si vyzkoušeli, jak náročné a pomalé bylo plavení se po moři, jako najatý korzár, také jsme se zúčastnili Sametové revoluce a pomohli jsme dosadit na hrad prvního českého prezidenta Václava Havla, se kterým jsme se osobně potkali a následně i vyfotili. Podívali jsme se i do dob Rudolfa II., našli jsme pověstný šém, který byl potřeba k oživení golema. Díky stroji času jsme se dostali i do ještě lidstvem nepoznané budoucnosti, kde jsme se seznámili s Messengerem a snažili jsme se vymyslet obal na lék nesmrtelnosti, záhy, díky moudrému vědci jsme zjistili, že to nebylo správné rozhodnutí, a že kdyby byl lék nesmrtelnosti opravdu vynalezen, byl by to konec lidské populace. Dokonce jsme byli i soutěžící na řeckých olympijských hrách, zahájených samotným císařem Césarem v doprovodu krásné Kleopatry a několika otroků. Táborem se neslo oslavné přivítání císaře: „Zíto i Kaísar, kai i Kleopátra.“

Během tábora vznikla hymna, ve které byla sloka o každém dni, co jsme na táboře zažili, a stala se hitem: „My cestujeme časem, my cestujeme časem, daleko i blíž a tam i zpět. Kam se podívám, o to se zajímám, jsem tak zvědavý (tlesk tlesk), tak kam se dnes podívám…“

Závěrem tohoto tábora bylo to, že jsme se zbavili všech částí, kryptonů, díky kterým časostroj fungoval a co bylo motivem tohoto činu? Vše, co se někdy stalo, se stalo z nějakého důvodu, proto se budoucnost nesmí měnit, kdo ví, jaká by potom byla naše současnost? 

Monika Nejedlá