Vánoční výprava  kolem Jihlavy (18.12.2021)

Dnes máme vánoční výpravu vlčat a skautů ze sedmého oddílu. S ohledem na covidovou situaci omezenou z víkendové na jednodenní.  Sraz byl u Tesca s úmyslem si vyvětrat hlavu, než proběhne hlavní část v klubovně. Po akademické čtvrthodince jsme vyrazili na plánovaný okruh přes Helenín a po cyklostezce do klubovny.  Cesta byla obrazem přípravy (adventu) na vánoční posezení v klubovně. Přes čtyři zastavení s postupným rozsvěcením čtyř svíček jsme se pokusili nalézt odpovědi, jak na to když –  1. Nechci, 2. Neumím 3. Nezvládnu , tak hlavně vím 4. Je to dobrovolné a zaleží na každém z nás jak se s tím popere, hlavní je že chce…

Co by to bylo za předvánoční čas, kdybychom nevzpomněli na všechny chudáky doručovatele nejrůznějších zásilek. Zahráli jsme si hru Pošta. Kluci se proměnili v dodavatelské firmy a snažili se co nejrychleji a hlavně správně doručovat dopisy, spěšné zásilky, balíky. Z jednoho města do druhého. Všichni se snažili, co jim síly stačily, ale jak to bývá, nejlepší bývá jenom jeden, tak jsme to alespoň společně oslavili sladkou tečkou, mňam. V klubovně bylo útulno, teplý čaj k tomu a pohoda byla na světě. K vánoční atmosféře patří i koledy a tak jsme si je dopřáli za doprovodu kytary ve zvukovém pexesu. A před nadílkou je třeba si dát ještě jednou pořádně do těla, proto byla na zahradě  dvakrát pyramida. Krásně zadýchaní a někteří lehce pomačkaní,  jsme se už těšili na rozdávání dárků. Spolehli jsme se na paní Štěstěnu a dárky rozdali losováním. Byly to opravdu nádherné dárečky, rozmanité, nápadité, prostě ručně vyrobené, ty nemají chybu. Díky moc vám všem, kluci. Vše nejlepší do Nového roku 2022 a na brzkou shledanou.

                                                                                                                            Norbert Nejedlý